Kupka František 1871–1957

Poster Plans by Colors - The Big Act, 1966

lithography, paper, frame, glass, 50 × 59,5 cm, sign. PD in print Kupka

105 auction 47

starting price 8 000 CZK € 313

hammer price 8 000 CZK

cat. n.106
auction: 47
32 000 CZK / 1 253 €
cat. n.107
auction: 47
6 000 CZK / 235 €
6 000 CZK
cat. n.108
auction: 47
50 000 CZK / 1 958 €
50 000 CZK

cat. n.109
auction: 47
15 000 CZK / 588 €
24 000 CZK
cat. n.110
auction: 47
24 000 CZK / 940 €
cat. n.111
auction: 47
5 000 CZK / 196 €